Serial irani   دانلود آهنگ جدید   قاب آیفون   مکمل های بدنسازی   کفپوش بیمارستانی   دوچرخه ثابت طاهالند   اخبار ورزشی   سریال   آهنگ قدیمی   سایت دانلود آهنگ   دانلود موزیک جدید   دانلود اهنگ   سایت پیش بینی   دوربین تحت شبکه داهوا   خرید بکلینک   خرید اکانت اسپاتیفای   خرید سرور مجازی   خرید صندلی پزشکی   دوربین مداربسته   شیشه بالکن   سیگنال فارکس   لایسنس رایگان نود 32   یوزر پسورد نود 32   سئو سایت   لایسنس نود32   آپدیت نود 32   بک لینک   
درخت بادام هندي  haftmaghz haftmaghz .

haftmaghz

درخت بادام هندي

درخت بادام هندي در ايران

درخت بادام هندي، يك درخت كوچك و برگريز است كه بومي شمال شرقي برزيل مي باشد. نهال بادام هندي، مي تواند به ارتفاع ۱۰ تا ۱۲ متر رشد كند. تنه آن كوتاه است، برگ ها چرم مانند و بيضي شكل به طول ۴ تا ۲۲ سانتي متر و عرض ۲ تا ۱۵ سانتي متر هستند. گل ها در خوشه هايي به طول ۲۶ سانتي متر مي باشن كه در ابتدا رنگ آنها قرمز مي شود. ميوه درخت بادوم هندي، با ساختار بيضي يا گلابي شكل، ميوه ثانويه يا ميوه كاذب ناميده ميشود.

درخت بادام هندي، در اكثر خاك ها قادر به رشد است و نسبت به خشكي نيز مقاوم مي باشد، ولي در خاك هاي با زهكشي خوب رشد بسيار خوبي دارد. اين درخت خاك هاي خيس و سنگين را دوست ندارد. ترجيحا مكاني براي كاشت اين نهال بايد در نظر گرفته شود، كه از بادهاي قوي محافظت مي كند. اين درخت نبايد در دماي زير ۱۰ درجه سانتي گراد قرار بگيرد. دماي مناسب براي رشد آن ۲۵ درجه سانتي گراد مي باشد و حداقل به روزي ۶ ساعت نور مستقيم خورشيد نياز دارد.

در ادامه اين مطلب از سايت هفت مغز با ما همراه باشيد تا توضيحات بيشتري در رابطه با نهال بادام هندي، در اختيارتان قرار دهيم.

درخت بادام هندي چه شكلي است؟

عكس درخت بادام هندي

دانه هاي بادام هندي، در حالت نارش و زماني كه پوسته آن كاملا سخت نشده است و سبز مي باشد، برداشت ميشود. در اين حالت پوسته بذر نسبتا نرم است و آن را با چاقو مي توان برش داد و مغز ميوه را خارج كرد. البته در چنين حالتي براي پوست بدن سوزش آور مي باشند. از اين رو در همه مراحل بايد از دستكش استفاده كرد. مغزهاي نارس را براي معدتي در آب زردچوبه قرار مي دهند تا آثار مضر آن از بين برود. اين دانه ها را در مناطقي از هندوستان به همراه نارگيل رنده شده و سبزيجات و فلفل تند مصرف مي كنند. بذرهاي به زمين افتاده آن در شرايط مرطوب و باراني، پس از چند روز شروع به جوانه زدن و توليد ساقه هايي مي كنند، كه توسط باغداران جمع آوري و به صورت خام و پخه در ايالات كالاي هند مصرف ميشود.

نهال بادام هندي چند ساله بار ميدهد؟

اين نهال در دوره جواني رشد سريعي دارد؛ اما طول عمر آن كم مي باشد و حدود ۲۰ سال زندگي مي كند. درحالي كه درخت انبه و پسته كه با بادام هندي در يك خانواده قرار دارد تا يكصد سال عمر مي كنند.

بيشتر محصول كاشو، از درختاني كه در نامرغوب ترين اراضي و به طور وحشي و خودرو سبز شده اند، جمع آوري مي شود. منتها باغ هاي كاشته شده هم نسبتا زياد است و درختي كه در زمين مرغوب كاشه شده و مورد توجه و مراقبت قرار مي گيرد، محصول بيشتري مي دهد. فاصله كاشت درخت كاشو در باغات ديم و اراضي نامناسب در حدود ۱۸ متردر هر جهت و در اراضي زراعتي حاصلخيز با آبياري ۱۰-۱۲ متر مي باشد.

كاشت درخت بادام هندي در گلخانه

قبل از كاشت بهتر است كه قسمت پاييني پوسته بذر را با چاقو بتراشيد؛ سپس بذرها را به مدت ۲۴ ساعت در آب بخيسانيد. بذر درخت بادام هندي را در خاك هاي شني به عمق ۵ سانتي متر بكاريد. جوانه زني آن معمولا ۲ تا ۴ هفته طول مي كشد. ولي ممكن است بيشتر شود. بنابراين نگران نباشيد. علاوه بر ان بذر را  مي توان در گلدان و يا به طور مستقيم در زمين كاشت. خاك را مرطوب نگه داريد ولي آن را خيس نكنيد. در صورت كاشت بذر در گلدان، بعد از گذشت سرما مي توان نهال را به زمين منتقل كرد. بهتر است دو بار در سال از يك كود داراي نيتروژن، فسفر و روي براي نهال بادام هندي استفاده كنيد.

بيشترين توليد بادام هندي در كجاست؟

شكل درخت بادام هندي

آمار ارائه شده توسط سازمان فائو نشان مي دهد كه كشور ويتنام با توليد يك ميليون و ۲۲۱ هزار تن بادام هندي در سال، اولين كشور توليد كننده اين محصول در جهان مي باشد. بعد از آن كشورهاي نيجريه و هند كه هر كدام با توليد ۹۵۹ هزار تن و ۶۷۱ هزارتن به ترتيب در رتبه هاي دوم و سوم قرار دارد.

 بادام هندي بومي كجاست؟

برخلاف تصور بسياري از افراد بادم هندي، در اصل محصول كشور برزيل مي باشد. درختي گرمسيري و هميشه سبز است كه دانه بادام هندي را توليد مي كند. اين درخت مي تواند تا ۱۴ متر رشد كند.

براي اطلاعات بيشتر در رابطه با اين محصول ميتوانيد مقاله “خواص بادام هندي” را مطالعه كنيد.

بزرگترين درخت بادام هندي جهان

بزرگ ترين درخت بادام هندي در برزيل قرار دارد؛ كه در ايالت ريو دِ گرانده شمالي واقع شده است. اين درخت كه به of Pirangi (كاشوي پيرنجي) يا «بزرگ ترين درخت كاشو جهان» معروف مي باشد؛ به عنوان بزرگ ترين نهال كاشور در گينس به ثبت رسيده است.  اين درخت ۱۴۰ ساله تفاوت اساسي با ساير درختان پهناور و حتي سكويا دارد. همچنين عرض پهناورش از دور و نماي بالا بيشتر شبيه به پارك جنگلي مي باشد تا يك درخت تنها.

اميدواريم توضيحاتي كه در اين قسمت از فروشگاه اينترنتي اجيل و خشكبار هفت مغز در رابطه با نحوه رشد، كشت و برداشت درخت كاشو داده ايم، برايتان مفيد واقع شده باشد.

منبع: hort.purdue، cabi، gbif، eol , 7maghz


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ شهريور ۱۴۰۰ساعت: ۰۶:۲۳:۱۲ توسط:haftmaghz موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :